Blog > Komentarze do wpisu

Messi zwycięzca Ballon d'Or .

Pół godziny temu, o 20-tej dowiedzieliśmy się, kto został piłkarzem roku 2012. Tym razem był to Lionel Messi.

Sędziowie, tak jak w poprzednich 4 latach nie wysilili się za bardzo dokonując tego samego wyboru. Nieważne, czy to sprawiedliwe, czy niesprawiedliwe.

Bo co takiego specjalnego zrobił Messi, poza pobiciem rekordu Mullera? Swoją drogą, Argentyńczyk nie za bardzo zasłużył sobie na ten rekord. Bo Gerd Muller w meczach towarzyskich zdobył 1 bramkę, bo prawie w ogóle w nich nie grał, nie wykonywał karnych, dzięki którym rekord pewnie ciągle należałby do niego.

Porównując Messiego do Cristiano Ronaldo widać, że Messi dobry jest, gdy gra z Almerią, czy 4-ligowcem. W Gran Derbi bramki strzela głównie z karnych, a poza tym stałym fragmentem w całym meczu go nie widać.

W reprezentacji obaj mają ten sam problem, może nawet Messi ma lepiej. Bo kto jest lepszym partnerem w ataku: Kun Aguero, czy Helder Postiga? Z tym drugim Ronaldo musiał grać przez całe EURO, a i tak strzelił 3 bramki, które wypracował sobie praktycznie sam. EURO z reprezentacją wygrał Iniesta, kolejny niedoceniony w Ballon D'Or, czym zasłużył sobie na Złotą Piłkę.

Futbol staje się coraz bardziej nudny. Od 5 lat trofeum krajowe wygrywa ta sama drużyna i od 4 lat Złotą Piłkę dostaje Leo Messi. Wszystkim się to nudzi, dlatego też fanów piłkarskiej piłki jest coraz mniej

.Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nagrodę dostanie nieLeo Messi.

s

poniedziałek, 07 stycznia 2013, cvp

Polecane wpisy